Kolejny Barbórkowy Turniej w Kręgle Koła SITPNiG w Lublinie już za nami

2016-02-02

Lata upływają, zmieniają się zawodnicy i zespoły, starzejemy się ale kiedy przychodzi grudzień i Barbórka znowu wszyscy przystępują do przygotowań do kolejnych Zawodów w Kręgle o Puchar Przewodniczącego Koła SITPNiG przy Zakładzie w Lublinie.

Kolejne tygodnie treningów i przygotowań, kompletowanie składów, uroczyste i komisyjne losowanie grup eliminacyjnych oraz torów i ….. czas rozpocząć zawody. W tym roku zainteresowanie zawodami ponownie przeszło oczekiwania organizatorów. Tradycyjna XIV już edycja Barbórkowej imprezy przeprowadzona została po raz pierwszy w nowym miejscu tzn. 8-torowym klubie ENJOY Club&BOWLING w Galerii Tarasy Zamkowe w Lublinie. Do rywalizacji w dniu 04.12.2015 przystąpiło 16 zespołów podzielonych w fazie eliminacji na dwie grupy eliminacyjne. Do finału „A” (walka o miejsca 1-8) awansowały drużyny z najlepszymi wynikami eliminacji (pozostałe grały finał „B” o miejsca 9-16). W każdej pięcioosobowej drużynie, które wystawiały jednostki RDG i Działy PSG Zakładu w Lublinie, PGNiG Handel Detaliczny BOK w Lublinie musiała występować przynajmniej 1 kobieta. Oczywiście były też drużyny złożone z wielu pań i radziły sobie obiecująco. Wzięła także udział jedna drużyna spoza firmy zaproszona specjalnie tj. drużyna złożona z Wykonawców współpracujących z Zakładem. Nagrody w tym roku ufundowało Koło SITPNiG w postaci pucharów za I-III miejsce drużynowo, pamiątkowych medali za miejsca 1-8 i za wygranie finału „B” tj. za zajęcie 9-go miejsca. Pamiątkowe statuetki były ufundowane dla najlepszej zawodniczki i zawodnika zawodów – w obu grach. Po zaciętej i emocjonującej walce finałowej zawody wygrała bezapelacyjnie drużyna dRES z Lublina (pracownicy RDG w Lublinie) z kapitanem Dariuszem Rybczyńskim, drugie miejsce zajęła Eksploatacja z Działu ZMS Zakładu w Lublinie prowadzona przez Tomasza Życzyńskiego a miejsce trzecie (największa niespodzianka „in minus”) zajęła drużyna Inwestorzy z kapitanem Jarosławem Szczepańskim (zwycięscy 12 dotychczasowych edycji Turnieju). Finał „B” zawojowała i zdobyła 9 miejsce (nagrodzone dodatkowo medalami) drużyna Pomiarowcy z kapitanem Krzysztofem Sobiesiakiem.

 

Syntetyczne wyniki turnieju:

finał A

Pkt.

 

finał B

Pkt.

d'RES

710

 

POMIAROWCY

562

EKSPLOATACJA

647

 

KULOMIOTY

550

INWESTORZY

635

 

FALCON 3

536

WISŁA PUŁAWY

573

 

CIENKIE BOLKI

501

GASBOWLS

551

 

KRACH

478

GUBERNATOR

544

 

SZYBCY I WŚCIEKLI

474

KAZUSY

492

 

BABSKI TEAM

446

WYKONAWCY

454

 

MADRE

426

Największe postępy w tym roku poczyniła drużyna Gubernator z RDG w Bełżycach oraz Wisła Puławy z RDG w Końskowoli. Najsympatyczniejsza drużyną wybrano (trudny wybór bo wszystkie drużyny do tego tytułu pretendowały) Babski Team z Lublina - drużyna złożona z samych dziewczyn z kapitanem Katarzyną Kobyłką. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Dariusz Rybczyński z drużyny dRES – 336 pkt. w obu grach a zawodniczką …….. (jakże by inaczej) Katarzyna Siwiec-Rybczyńska ze zwycięskiej drużyny dRES – 287 pkt. w obu grach.
Nagrody w tym roku wręczał Dyrektor Zakładu w Lublinie Grzegorz Staniszewski, tradycyjnie nagrody ufundowała też zaprzyjaźniona Sekcja Wędkarska MARENA przy Zakładzie w Lublinie oraz dyrekcja zakładu. Zawody prowadził profesjonalny gracz bowlingowy, organizując w trakcie gry szybkie quizy i konkursy.
Tyle z dziennikarskiego obowiązku.
Tegoroczne zawody stały jak zwykle na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, mimo że w zawodach uczestniczyło ponad 100 osób. Cztery godziny zabawy minęły niezauważone i jak zwykle pożegnaliśmy się stwierdzeniem, że mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku i na nowe wyzwania oraz …. emocje. Tradycyjnie Zarząd Koła SITPNiG w Lublinie składa przy tej okazji podziękowanie Oddziałowi SITPNiG w Tarnowie za pomoc finansową przy organizacji zawodów.
Tomasz Życzyński
Przewodniczący Koła SITPNiG w Lublinie
Wykaz zdjęć:
1. Zwycięska drużyna dRES
2. Ufundowane przez Koło SITPNiG trofea
3. Ubiór drużyny Inwestorzy (lista dotychczasowych turniejów z miejscami)
4. W trakcie gier eliminacji
5. Drużyna Babski Team
6. W trakcie gier eliminacji
7. Drużyna Inwestorzy
8. Drużyna Cienkie Bolki
9. Drużyna Eksploatacja
Zdjęcia stanowią własność Koła Lublin (Tomasz Życzyński) i jest zgoda na zamieszczenie na stronie SITPNiG